ଫୋନରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ କଲର ଟ୍ୟୁନ୍ ବିରକ୍ତ କରୁଛି କି! ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ବନ୍ଦ କରିବାର ଉପାୟ

0 78

ଦୁନିଆର ପ୍ରାୟ 100 ଟି ଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ଅସୁରକ୍ଷିତ। ଇଟାଲୀରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ 50 ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ସରକାରୀ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏଜେନ୍ସି ମଧ୍ୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ସଚେତନତା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ସମ୍ପ୍ରତି ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଚେତନତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି କରୋନାଭାଇରସ୍ କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ କରୁଛି।

କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ବଦଳରେ ଏହି ପରାମର୍ଶଦାତା ଶୁଣାଯାଉଛି- “କାଶ ଏବଂ ଛିଙ୍କିବା ସମୟରେ ରୁମାଲ ଏବଂ ଟିସୁ କାଗଜରେ ମୁହଁ ଘୋଡାନ୍ତୁ। ସାବୁନରେ ହାତ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ମୁହଁ, ଆଖି ଏବଂ ନାକକୁ ଛୁଇଁବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି କାହାର କାଶ, ଜ୍ୱର ଏବଂ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହୁଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଏକ ମିଟର ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ। ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ତେବେ ତୁମର ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଅ। ” ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ସହିତ କଲର୍ ଟ୍ୟୁନରେ ଏକ ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର (+ 91-11-23797-8046) ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି।

ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍କୁ ପରିହାସ କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ କରୋନାଭାଇରସରୁ ଲୋକମାନେ ମରନ୍ତୁ କି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ କାଶ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବ। ଠିକ୍, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ବିରକ୍ତ କରୁଛି, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହାକୁ କିପରି ବନ୍ଦ କରିବେ ତାହା ଜାଣିବା…

କେମିତି ବନ୍ଦ କରିବେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କଲର ଟ୍ୟୁନ?
ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି କରୋନାଭାଇରସ୍ ସହିତ ଏହି କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ରୁ କିପରି ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ କାହାକୁ ଫୋନ କରୁଛନ୍ତି, କରୋନାଭାଇରସ୍ ସହିତ କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ 1 କିମ୍ବା # ଦବାନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ, କଲର୍ ଟ୍ୟୁନ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରିଙ୍ଗ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଟ୍ରିକ୍ କିଛି ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀର ନମ୍ବରରେ କାମ କରୁନଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଭାବ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି

Leave A Reply

Your email address will not be published.