Sehwag ୧ ବଲରେ ୧୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହି ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା

0 1,213

ଆଜିଠାରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କଥା | ୧୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୦୪ ରେ, ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୫ ଟି ODI ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ କରାଚିରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେହୱାଗ- Sehwag ପାକିସ୍ତାନ ବୋଲର ନବ-ଉଲ-ହାସନଙ୍କ ୧ ବଲରେ ୧୭ ରନ୍ କରି କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ଏକ ଅସମ୍ଭବ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ସେହୱାଗ ମାଡ ମାରିବା ସମୟରେ ନାଭେଦ ଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

ନାଭି କ୍ରମାଗତ ୩ ଟି ନୋ ବଲ କରିଥିଲେ, ସେଥିରୁ ଦୁଇଟି ରେ ଚୌକା ବାଜିଥିଲା | ତା’ପରେ ଏକ ଭଲ ବଲ, ଯାହା ଉପରେ କୌଣସି ରନ୍ ହେଇ ନଥିଲା | ଏହା ପରେ ନାଭେଦ ପୁଣି ଦୁଇଟି ନୋ ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବଲରେ ଚୌକା ବାଜିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ରେ କୌଣସି ରନ୍ ହୋଇନଥିଲା । ଏହିପରି ୩ ଟି ଚୌକା ରୁ ସମୁଦାୟ ୧୨ ଏବଂ ପାଞ୍ଚଟି ନୋ ବଲରୁ ପାଞ୍ଚଟି ଅତିରିକ୍ତ ମିଶି 17 ରନ୍ ହୋଇଥିଲା |

ଏହା ବି ପଢନ୍ତୁ: Ind Vs SA: ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ଟି -20 ସିରିଜ ଖେଳିବ ଭାରତ !

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩୪୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ସେହୱାଗ ୧୪ ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୧ ଛକା ସହାୟତାରେ ୫୭ ବଲରେ ୭୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ୯୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନର ଦଳ ଇନଜାମାମ-ଉଲ-ହକଙ୍କ ୧୨୨ ରନ ସତ୍ତ୍ୱେ ୫ ରନରେ ହାରିଯାଇଥିଲା |

Leave A Reply

Your email address will not be published.