ଜେଲ୍ ଯାଇପାରନ୍ତି କ୍ରିକେଟର ଯୁବରାଜ ସିଂ, ଚହଲଙ୍କୁ ନେଇ କରିଥିଲେ ଏହି ବିବାଦୀୟ କାମ

0 10,091

ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଟିକଟକ୍ ଭିଡିଓ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ଚହଲଙ୍କ ଭିଡିଓ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାବେଳେ ଯୁବରାଜ ଏକ ଜାତିପ୍ରଥା ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ହରିୟାଣାର ହିସାର ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ଦଲିତ ଅଧିକାର କର୍ମୀ ତଥା ଓକିଲ ରଜତ କଲସନ ଏହି ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ (ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର) ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ, ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କର କିଛି ଦିନର ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ, ଯୁବରାଜ ସିଂ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବୋଲି ଟ୍ୱିଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ୟୁଭି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସୀମିତ ଓଭର କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଲାଇଭ୍ ଚାଟିଂ କରୁଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ଯେତେବେଳେ ଚହଲ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଏକ ଜାତିସୂଚକ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ।

ଲକଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭରେ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୱେବସାଇଟ ଟିକଟକରେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ଅନେକ ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ। ଜାତିଭିତ୍ତିକ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରି ଏହି ଭିଡିଓଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଯୁବରାଜ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସମାନ ଧାଡିରେ ଯୁବରାଜଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରଜତ କଲସନ ଏହି ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ ଏହି ଶବ୍ଦର ବ୍ୟବହାର ସମୟରେ ହସୁଥିବା ବେଳେ ରାଜତ୍ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ରଜତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି, ଯଦି ଯୁବରାଜ ଏଥିରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.