ଆଉ ନାହାନ୍ତି ବଲିଉଡ ର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଳାକାର, ହାର୍ଟ ଆଟାକ ରେ ଗଲା ଜୀବନ, ଖେଳିଛି ଶୋକ ର ଛାୟା

0 1,569

ମୁମ୍ବାଇ: ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଜଣାଶୁଣା କୋରିଓଗ୍ରାଫର ସରୋଜ ଖାନଙ୍କର ହୃଦଘାତ ଯୋଗୁଁ ମୁମ୍ବାଇରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା । ସେ ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ବାନ୍ଦ୍ରା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ତାଙ୍କର କୋଭିଡ -19 ଟେଷ୍ଟ ନକାରାତ୍ମକ ମିଳିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ 71 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା |

ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବ ଯୋଗୁଁ ସରୋଜ ଖାନଙ୍କୁ ଜୁନ୍ 20 ରେ ଗୁରୁ ନାନକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର କୋଭିଡ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ନକାରାତ୍ମକ ଥିଲା । ସରୋଜ ଖାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଜଡିତ ଏକ ସୂତ୍ର ଦାବି କରିଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ ଭଲ ହୋଇ ଆସୁଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଡିସଚାର୍ଜ କର ଯାଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା | ସରୋଜ ଖାନଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ମାଲବାନୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ଚାରି ଦଶନ୍ଧିର ଏକ ଦୀର୍ଘ କ୍ୟାରିଅରରେ ସରୋଜ ଖାନଙ୍କର 2,000 ରୁ ଅଧିକ ଗୀତ କୋରିଓଗ୍ରାଫି କରିବାର ଶ୍ରେୟ ରହିଛି | କୋରିଓଗ୍ରାଫି କଳା ଯୋଗୁଁ ସରୋଜ ଖାନ 3 ଥର ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.