ପୁଣି 31 ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି, ରବିବାର ଦିନ ବାହାରକୁ ବାହାରିଲେ ଅଧିକ କଡା ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ…

0 7,362

ଚେନ୍ନାଇ: ତାମିଲନାଡୁରେ ଲକଡାଉନ୍ 31 ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ତଥାପି, ପୂର୍ବ ତୁଳନାରେ ଏହି ଲକଡାଉନରେ କିଛି ସୁବିଧା ରହିବ | କିନ୍ତୁ ଅଗଷ୍ଟ ମାସର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ୍ ହେବ, ଅର୍ଥାତ୍ ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ଛାଡ ନାହିଁ । ତାମିଲନାଡୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ହୋଇଥିବା ବୁଲେଟିନ୍ ରେ ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 25 ଲକ୍ଷ 36 ହଜାର 660 ପରୀକ୍ଷା ଶେଷ ହୋଇଛି ।

ତାମିଲନାଡୁର ସିଏମ ପାଲାନିସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଲଗାତାର ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସଂଗ୍ରହକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ପ୍ରତିଷେଧକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ସିଏମ୍ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ତାମିଲନାଡୁ ସିଏମଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମୃତ୍ୟୁ ହାର 1.6 ପ୍ରତିଶତ ଥିବାବେଳେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର 73 ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି ।

ଏହି ସମୟରେ, ତାମିଲନାଡୁରେ ବୁଧବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 6426 ଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 2 ଲକ୍ଷ, 34 ହଜାର, 114 ଟି କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ରାଜଧାନୀ ଚେନ୍ନାଇରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 97 ହଜାର 575 ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ତାମିଲନାଡୁର ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ ବୁଧବାର ଦିନ 82 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହା ସହିତ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ 3741 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.