ଜେଲ୍ ଯାଇପାରନ୍ତି କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲୀ! ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲାଗିଛି ଏହି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ

0 31,686

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାଡ୍ରାସ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆବେଦନରେ ଉଭୟ ଅନଲାଇନ୍ ଜୁଆ ଖେଳକୁ(Online Gambling) ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଓକିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପିଟିସନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯୁବକମାନେ ଜୁଆ ଖେଳରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଆବେଦନରେ ଏହି ଓକିଲ ଅନଲାଇନ୍ ଜୁଆ ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଆ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବିରାଟ ଏବଂ ତମନ୍ନାଙ୍କୁ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋମସନ କରାଇ ଯୁବପିଢି ମାନଙ୍କୁ ଜୁଆ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁପ୍ରାଣିତ କରାଯାଉଛି। ତେଣୁ ଏହି ଦୁଇ ତାରକାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଗିରଫ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ପିଟିସନରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏକ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନଲାଇନ୍ ଜୁଆ ପାଇଁ ସେ ନେଇଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ଆବେଦନକୁ ଅଗଷ୍ଟ 4 ରେ ଶୁଣାଣି କରିବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟରେ ଯୁବକ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନଲାଇନ୍ ଜୁଆ ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଏବଂ ଅନେକ ଅନଲାଇନ୍ ଆପ୍ ସୋରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସଂଯୋଗ କରିଛି। ସାମ୍ପ୍ରତିକ ବର୍ଷଗୁଡିକରେ, ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ସେମାନେ ବହୁତ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ, ଏହିପରି ଆପ୍ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବିକଶିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଡାଟା ମାଗଣା ଦେବା ପରେ ସେମାନେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଦଳ ବାଛିବା ପାଇଁ କୁହନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରଶଂସକ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.